TROPICKÉ PRALESY I UNIKÁTNÍ FAUNA

Národní park Kakadu ukrývá bažinaté nížiny, rozeklané roklea vodopády, spolehlivý výskyt velkých krokodýlů a množství různého exotického ptactva. Oblast nadchne všechny milovníky přírody.

Národní park Kakadu se nachází v Severním teritoriu, několik hodin jízdy autem od Darwinu.

Národní park Kakadu Vás ohromí svojí velikostí. Zabírá obdobnou rozlohu jako například stát Izrael.

PRASTARÁ CIVILIZACE A SKALNÍ MALBY

Národní park Kakadu je považován za jeden z nejúžasnějších přírodních divů Austrálie a je známý i pro svou kulturní hodnotu - můžete se zde setkat s nejstarší žijící civilizací světa - Austrálci.

Top End, jak se této části Austrálie přezdívá, je země plná kontrastů. Důvodem jsou dvě odlišné sezóny, deštivá, kdy se Kakadu promění v močály a bažiny, a suchá, kdy si příroda zvyká na nový koloběh.

Můžete zde opravdu zažívat pocity jako objevovatelé nebo filmový štáb při natáčení přírodopisných dokumentů.

NP KAKADU - HLAVNÍ ATRAKTIVITY A ZAJÍMAVOSTI

  • STARODÁVNÉ MALBY

Můžete obdivovat nejstarší dochované skalní malby vytvořené člověkem na světě.

  • PLAVBA LODÍ A POZOROVÁNÍ LODÍ

Ty největší zážitky získáte při pozorování úžasné australské přírody. Pozorujte obrovité slanovodní krokodýly ve volné přírodě, divoké koně Brumbies nebo hejna papoušků nad Vašimi hlavami.

  • ÚŽASNÝ REZERVOÁR ŽIVOTA

Žije zde 280 druhů ptáků (což je třetina všech druhů ptáků žijících v Austrálii), 60 druhů savců, 10 000 druhů hmyzu, největší krokodýli v Austrálii a je to také místo s největším výskytem bouří v Austrálii.

  • SCENÉRIE Z FILMU KROKODÝL DUNDEE

V národním parku Kakadu můžete navštívit několik míst, kde se natáčel slavný film Krokodýl Dundee. Jednou z nejpůsobivějších je oblast kolem Ubirr. Podrobný itinerář se všemi zajímavosti a zajímavými místy získají všichni klienti, kteří mají zájem objevovat krajinu nedotčeného národního parku Kakadu.

NÁŠ TIP: Kakadu doporučujeme navštívit pouze v období sucha od května do října. Národní park Kakadu je rájem pro rybáře a milovníky opravdové Austrálie. V řekách žijí velké sladkovodní ryby Barramundi, a proto je zde rybaření opravdovým zážitkem.