TASMÁNIE

Tasmánie uchvátí každého opravdového cestovatele svojí panenskou přírodou, dramatickým pobřežím, hustými pralesy a majestátními horami s ledovcovými jezery. K tomu přídavek unikátní fauny jako je například tasmánský čert, ptakopysk podivný nebo několik druhů klokanů. Příroda Tasmánie je chráněna zápisem UNESCO.

RÁJ SPORTOVCŮ A MILOVNÍKŮ PŘÍRODY

Tasmánie je ideální alternativa pro ty, kteří se nedostanou na Nový Zéland. Tasmánie totiž nabídne v menším měřítku podobné scenérie jako novozélandský jižní ostrov. Tasmánie je také rájem sportovců - dají se zde podniknout vycházky a treky nejrůznější obtížnosti - od půldenních až po náročné několikadenní přechody.

TASMÁNIE - ZAJÍMAVOSTI

  • POHOŘÍ CRADLE - horské masivy a horská jezera

Masivní pohoří v srdci ostrova nabízí skvělé možnosti k trekování. Doporučujeme jednodenní túry z městečka Mt. Cradle nebo Lake St. Clair, kde můžete obdivovat horské scenérie a ledovcová jezera.

  • FREYCINET NÁRODNÍ PARK - slavná zátoka Wineglass Bay

Pobřežní národní park na východě se slavnou pláží Wineglass Bay je vhodný pro procházky podél dramatického pobřeží. Nejzajímavější je dvouhodinová túra ke slavné Wineglass Bay, nebo projížďka na kajaku v zátokách národního parku.

  • TASMANŮV POLOOSTROV - tajemná trestanecká věznice v Port Arthur

Poloostrov s hustými lesy se stal v 19. stoletím vězením pro nenapravitelné trestance, kteří se provinili vůči zákonu v pevninské Austrálii. Můžete zde navštívit historickou věznici v Port Arthur, rybařit v moři nebo na řekách nebo trekovat v různých oblastech národního parku Tasman NP.

  • OSTROV BRUNY - věhlasná plavba za mořskou faunou (delfíni, albatrosi i tuleni)

Ostrov Bruny je místem vyhlášeným pro své přírodní krásy, a to nejen na pevnině, ale také v jeho pobřežních vodách. Oblast se rozkládá u jihovýchodního pobřeží Tasmánie a je pohodlným jednodenním výletem z Hobartu. Bruny Island je oblíbeným místem k pozorování velryb, a také tradičním domovem buřňáků i tučňáků nejmenších, jejichž hnízdiště lze pozorovat v úzké úžině cestou k bělostnému majáku na jižním pobřeží ostrova.

Své bohatství skýtají však i zdejší pobřežní vody – nejlépe je poznáte z paluby místní společnosti Bruny Island Cruises (wildlife Eco Cruise), kde se seznámíte s delfíny, albatrosy, tuleni, mohutnou mořskou trávou i bizarními skalními útvary na pobřeží. A znalci gastronomie? Ti zde navštěvují tradiční pekárnu a výrobnu sýrů ze zdejšího lahodného mléka i ústřicovou farmu nedaleko přístaviště zmíněného trajektu.

TASMÁNIE - EKOLOGICKÉ FARMY I VYHLÁŠENÉ VINICE

Jídlo a pití jsou bezesporu jedním z důvodů, proč je Tasmánie tak oblíbená mezi turisty z celého světa. Místní ryby, ústřice a další mořské plody jsou proslavené po celém světě. Ostrov údajně omývá jeden z nejčistčích oceánů, který na jihu hraničí s Antarktidou.

Tasmánské víno si získalo oblibu mezi milovníky kvalitního červeného. Pinot Noir soutěží s novozélandskými víny. Do historie vinařství se slavně zapsal také český emigrant Josef Chromý, který se může pochlubit jedním z nejkvalitnějších vín z celé Tasmánie. Už z tohoto důvodu jsou tasmánské vinice součástí našeho vinařského zájezdu.

TASMÁNIE - FAUNA A FLÓRA

Tasmánie je jediné místo na světě, kde se můžete setkat s ojedinělým vačnatcem - tasmánským čertem, kterého možná znáte z pohádek Walta Disneye.

Dále se zde vyskytují unikátní druhy kapradin a velkých borovic Kauri, které můžete najít pouze na Novém Zélandu nebo v Queenslandu. Jedná se o druhý největší strom na světě.

NÁŠ TIP: Tasmánii je nejvhodnější navštívit v období mezi prosincem a dubnem. Pozdní léto (únor a březen) je většinou bez dešťů a velmi slunečné. Pro návštěvu Tasmánie je vhodné si vyčlenit minimálně 1 týden Vašeho času.

Ostrov je rájem milovníků pěších túr. Je zde možné vydat se na nespočet krátkých půldenních a jednodenních výletů do divočiny nebo vykonat i náročnější přechody hor jako je například přechod přes pohoří Cradle – 4 denní trek Overland nebo ultranáročné vícedenní treky v pralesech na jihozápadním pobřeží.