OSTROV FRASER

NEJVĚTŠÍ PÍSEČNÝ OSTROV SVĚTA

Ostrov Fraser je největší písečný ostrov světa, nacházející se u jižního pobřeží státu Queensland. Ostrov je vyhlášený především díky unikátní přírodě i originálnímu způsobu dopravy po ostrově. Je součástí světového přírodního dědictví UNESCO. Ostrov je pokryt subtropickým pralesem s obrovskými borovicemi Kauri a eukalypty Satinae, nachází se 250 km severně od Brisbane.

Na ostrově naleznete soustavu unikátních jezer s písečným podložím. Můžete objevovat krásy ostrova Fraser vlastním tempem, prozkoumejte terénní stezky v pralese a na plážích. Vychutnejte si exotickou krajinu a odpočinek u kouzelného jezera McKenzie. Nejlepší způsob dopravy je pronájem terénního vozu. Můžete zkusit opravdové safari v terénním voze na největším písečném ostrově světa.

ZAŽIJTE PÍSEČNÉ SAFARI

Po písečných plážích a v pralese se můžete prohánět terénním vozem. Relaxujte a koupejte se u průzračných jezer a pozorujte divoké psy Dingo, ještěry Guana, želvy a orly v divoké přírodě.

OSTROV FRASER - ZAJÍMAVOSTI

  • Lake McKenzie - Nádherné jezero skryté uprostřed pralesa s pláží tvořenou pískem z přírodního minerálu – Silica. Jezero je skvělým místem na koupání nebo procházku po jeho malebném okolí.
  • Central Station - Místo, kde kdysi bydleli dělníci těžící na ostrově Fraser písek. Nyní se využívá k piknikům a jako výchozí bod procházek do pralesa. Zdejší stezky pralesem patří k těm nejkrásnějším z celé Austrálie.
  • Vrak Maheno - Slavný vrak lodi Maheno na hlavní pláži. Ikona ostrova.
  • Lake Wabby - Nejhlubší jezero na ostrově. Je zasypáváno pohybující se dunou. Můžete zde pozorovat orla bělocípého.
  • Říčka Elly - Největší říčka na ostrově. Můžete si v ní zaplavat nebo se podél jejího toku vydat do hloubi pralesa.
  • Indiánská hlava - Slavná skála, ze které dobyvatele Jamese Cooka pozorovali místní Aboriginové. Skvělé místo k pozorování delfínů a žraloků.
  • Jezírka Champagne - Jezírka ve skalních útesech, kde se můžete za přílivu koupat v teplé vodě a pozorovat moře.

NÁŠ TIP:Nezapomeňte si zabalit plavky na koupání v nádherném jezeře McKenzie.

Jestliže plánujete na ostrově přenocovat, doporučujeme vyžádat si od operátora přenosnou ledničku, kterou můžete naplnit potravinami a nápoji. Večer si pak budete moci dopřát malé opékání v divočině.