NEJSTARŠÍ PRALES SVĚTA DAINTREE

Tropický prales Daintree je nejstarší deštný prales světa, rozkládající se na ploše zhruba 1200 čtverečních kilometrů severně od města Cairns. Spolu s Velkým bariérovým útesem tvoří unikátní ekosystém - jediné místo na Zemi, kde se prales setkává s korálovým útesem.

RÁJ MILOVNÍKŮ EXOTICKÉ PŘÍRODY

Mangrovové porosty, sladkovodní řeky, nelétaví kasuáři i věhlasní predátoři tropické Austrálie – slanovodní krokodýli. Vyjížďkou po pralesní řece se zkušeným průvodcem je možné pozorovat tyto nádherné tvory přímo v jejich přirozené prostředí.

Po australském vědci, geologovi a nadšeném fotografovi Richardu Daintree je pojmenován nejen tento unikátní ekosystém, ale také místní vodní tok Daintree River nebo nedaleké městečko Daintree.

NOČNÍ VYCHÁZKA DO PRALESA S PRŮVODCEM

Nenechte si ujít noční procházku do hlubin pralesa a pozorování exotické fauny, kterou organizujeme přímo od luxusního ubytování. Můžete pozorovat exotickou faunu a flóru při 3 hodinovém výletě do hlubin pralesa se zkušeným průvodcem.

PROČ JE TAK UNIKÁTNÍ?

Daintree je unikátním příkladem hlavních vývojových stádií v evoluci Země a také neocenitelnou pokladnicí rostlinných a živočišných druhů. Vždyť zde najdeme přes 12 000 druhů hmyzu a přes 65% všech australských druhů motýlů i netopýrů – a to vše na rozloze menší než 1% rozlohy Austrálie!

V pralese se také nachází proslavený mys Tribulation, kde slavný kapitán James Cook ztroskotal při své cestě podél pobřeží východní Austrálie. Mys Tribulation nabízí krásná místa k procházkám. Při troše štěstí můžete ve volné přírodě pozorovat obřího nelétavého ptáka KASUÁRA PŘILBOVÉHO.

NEJSTARŠÍ PRALES SVĚTA DAINTREE - ZAJÍMAVOSTI

  • Některé části byly v roce 1988 zapsány na seznam UNESCO jako tzv. Wet Tropics Of Queensland. Jedná se o jediné místo na světě, kde se prales setkává s korálovým útesem (Velký bariérový útes, též na seznamu UNESCO).
  • S odhadovaným stářím okolo 135 mil. let je Daintree nejstarším pralesem světa.
  • Podél pralesních řek rostou různé druhy mangrovníků, které filtrují vodu z řek. Čistá voda je životně důležitá pro vývoj korálů Velkého bariérového útesu.
  • Při příjezdu do Daintree se svezete malým přívozem přes řeku Daintree River – jediným řetězovým přívozem v tropické Austrálii.

NÁŠ TIP:

  • Exkluzivní ubytování uprostřed pralesa

Usínali jste již někdy v luxusních apartmánech za zvuků deštného pralesa? Tropy severu a Cairns nabízí bohaté možnosti ubytování. V rámci našich zájezdů využíváme kvalitní rodinný hotel přímo v praleses veškerým komfortem, který očekáváte.